10/10/2015 - Skype bölgesel tpolantısı - Sorumlu NORP A: Damla Gürkan

Ay: 
Ekim
Yıl: 
2015
Body: 


 Gündem maddeleri:-Tanışma

Takım kurma

Etkinlik Süreci 

scorp.turkmsic.net

Sunum nasıl Olmalı 

Etkinlikler(ortak)

Serbest Kürsü 

Beklentiler

  1) Tanışma ve yapılan etkinlik planlamaları. Her Lorp kendini tanıtıp yaptıkları ve planladıkları etkinlikleri belirtti. Turgut ÖZAL yerelin Ankara  Mülteci Kampı Plan'ı bütün yerellerden büyük ilgi Gördü ve beğenildi. 

2) takım Kurma: lorplar takım kurup kurmadığından(asistan Alıp almadıklarından ) bahsetti. Hacettepe töb farklı olarak Çekirdek takım kurduklarını belirtti ve bölgesel Norp asistanımız Damla'dan 2 öneri verildi :

--asistan seçerken motivasyon mektubu Uygulaması 

---asistan seçilemeyenkerin de motivasyonunu kırmamak adına SCORP çalışma Takım'ı kurabileceğimiz belirtti.  

  Ayrıca asistanların aktifliklerinin devamlı olabilmesi için görev Dağılımını iyi yapmamız ve tüm sorumluluklarımızı Üzerimize almamamız gerektiği belirtildi. 

3) Ekinlik Süreci : bu Sürecin 3 aşamadan oluştuğu belirtildi a)etkinlik öncesi dönem B)Ekinlik zamanı c) raporlama 

Bu başlık Altında çeşitli bilgiler paylaşıldı; çok beğenilen ve yapılması zor olmayan etkinliklerin yıl içinde tekrarlanabileceği,en az 10 gün Öncesinde izin işlerinin halledilmeye başlanması ve yetkililerden geri Dönüşü beklemeyip kendimizin Süreci sürekli takip etmesi gerektiği belirtildi. Etkinlik zamanını önceden net olarak belirleyip tanıtım sürecini sağlıklı bir şekilde yapmamız gerektiği belirtildi. Ayrıca etkinlik izin belgelerimizi hiçbir şekilde güvenlik Güçleri de dahil kimseye vermememiz gerektiğini onların bizim güvencemiz olduğu belirtildi  

4) scorp.turkmsic.net : ulusal Takımı'mızı da yaptığımız ekinlikşerden haberdar etmek için internet sitemizi kullanıyoruz(ama Önceliğimiz yerelimizi bilgilendirmek)raporumuzu yazarken , sol taraftan içerik ekleye tıklayıp raporu Üstte yazan Başlığa uygun şekilde yazıyoruz ve başka yerellerin de yaptığı etkinlikleri kendi yerelimize uygulama adına fırsat buluyoruz sitemiz sayesinde 

5) sunum nasıl yapılmalı: sunum yaparken dikkat etmemiz gereken noktalar belirtildi. Yazılarımız uzun olmamalı, takibi Kolay olmalı,Özet bilgi içermeli, koyu yazı açık arka plan kullanılmalı, sunumdan önce peogram akışından bahsedilmeli, sunum sırasında da göz teması kurmaya dikkat edilmeli, ayrıca çok terimli bir klüp olduğumuz için yabancı kelimelerle dinleyicileri çok boğmamamız gerektiği belirtildi. 

6) etkinlikler(ortak): 2 dönemde de 1 tane ortak etkinlik yapmamız gerektiği belirtildi. Ilk dönemki dünya insan hakları günü ortak etkinlik olacağı belirtildi. Ankara yereli geçen seneki gibi sahaya inilmesi yönünde fikir bildirdi ayrıca Norpumuz Ömer de araya girerek bu etkinlik adına 10 Aralık ve Öncesinde bir bilgilendirme konferansı yapılacağını belirtti. 2. Dönem içinse Mülteci Kampı etkinliğinin yapılabileceği belirtildi Öncesinde bi bilgilendirme konferansı olabilir mi sorusu geldi burda da Norp asistanımız damla Ankara töb ün planladığı etkinlik üzerinden bunun yapılabileceğini belirtti. Bu etkinlik adına da IFMSA sorumlumuz emir Çağrı kirazdan haber beklediğini belirtti. 

  Son olarak bahar aylarında ağaç dikme Etkinliği planlandığını Damla sözlerine ekleyerek toplantıyı sonlandırdı