12/07/2015 Aylık Toplantı

Ay: 
Temmuz
Yıl: 
2015
Body: 

              KATILIMCILAR-YEREL BİRLİĞİ:

- Hüseyin Ömer KESKİN (NORP)

- Gazi TÖB- Sinem Serenay TOPSAKAL (Cansu BOZKURT adına katılım gösterdi)

- Çanakkale Onsekiz Mart TÖB-Büşra YAKUPOĞLU (LORP)

- Dokuz Eylül TÖB- Duygu ENGEZ (VPİ-Furkan ALGÜL adına katılım gösterdi)

- Abant İzzet Baysal TÖB-Gamze BOZKURT (LORP)

-Ordu TÖB-Dilara TETİK (LORP)

-Gaziosmanpaşa TÖB-Perihan ATEŞ (LORP)

-Ankara TÖB-Mert ÖZBEK (LORP)

-Erciyes TÖB-Burak SOYSAL

-Erciyes TÖB- Emre Kalay (LORP)

-Muğla TÖB-Ali Emre ÇEKMECE (LORP)

-Dumlupınar TÖB-Bade YILMAZ (LORP)

-Pamukkale TÖB-Gizem KARCI (LORP)

-Yeditepe TÖB-Sena EKİZ (LORP)

-Gaziantep TÖB-Beyza ÇONTAR (LORP)

-Süleyman Demirel TÖB-Caner CAMBAZ (LORP)

-Başkent TÖB-Damla GÜRKAN (LORP)

-Akdeniz TÖB-Mehmet Berat ÇELİK (LORP)

-Ondokuz Mayıs TÖB-Maide KORKMAZ (LORP)

-TOBB ETÜ TÖB-Gözde GÖKÇAYIR (LORP)

-İnönü TÖB-Nisa DEMİRPOLAT (LORP)

-Celal Bayar TÖB-Berna KIRILMAZ (VPI-Göktürk KELEŞ adına katılım gösterdi)

-İstanbul TÖB-Gazi ÇAPAR (Elif AKKOÇ adına katılım gösterdi)

-Namık Kemal TÖB-Hazal SUSTAM (LORP)

-Trakya TÖB-Esra TEMEL (LORP)

-Hasan Can KILIÇ (Denetim Kurulu Üyesi)

      KONU BAŞLIKLARI:

-LORP'ların sene içinde yapmayı planladığı etkinliklerden bahsetmesi

- Kurultay taslak programının açıklanması, LORP'lardan kurultay hakkında fikir alınması

 

1)Etkinlik Planlarının Anlatımı

 

Duygu ENGEZ ''Bizim deu için planlarımız tanıtım günü ile başlıyor önce yapılan ulusal ve yerel etkinliklerle güzel bir tanıtımımız olacak zaten okul msic icin ekstra saat ayırıyor tanıtım sonrasında lgbti konulu "ne suç ne günah" seminerimiz olacak Tunç Alkın hocamızın başkanlığı ile devamında daha çok saha etkinlikleriyle gidiyoruz arada bir down sendromu farkındalık haftamız olacak benim geçen sene uygulayamadığım planlardan Furkan'la beraber çalışacağız geri kalan tüm etkinlikler belirsiz henüz planlanamadı tam anlamıyla bana raporu gelmedi henüz'' dedi.

 

Hüseyin Ömer KESKİN: ''Geçen sene yapılan Down sendromu etkinliği çok güzeldi, raporu serverda vardı di mi Duygu? '' diye sordu.

Duygu ''Rapor yahoo serverda var ulaşabilirsiniz :) bulamazsanız bana mail whatsapp yoluyla ulaşabilirsiniz ki bu sene planlanan daha kapsamlı olacak '' dedi.

 

Perihan ATEŞ '' Biz de bu sene kapsamlı bir down sendromu etkinliği planladık.sadece msic'in değil tüm kulüplerimizin katılacağı bi etkinlik olacak sene başında bu işe organize oluruz diye toplantı yaptık sene sonunda.Ben de onu söylemek istedim. Duygucum sana da sene içinde ara ara danışabilme fırsatım olursa sevinirim '' dedi.

Duygu yardım edebileceğini söyledi.

 

Mert ÖZBEK ''IFMSA ile bağlantılı olarak okulumuzda mülteci sorunuyla alakalı bir bilgilendirme sunumuyla başlayacağız Down Sendromlular Günü için down cafe ile iletişime geçmiştik geçen sene orada 3 günlük bir süreçte down sendromlu arkadaşlarımızla birlikte garsonluk yapacağız. Hekim hakları için HEKİMLERİN HUKUKSAL HAKLARI kitabı yazarı milletvekili danışmanlığı da yapan Prof. Dr. Mustafa ÇUHACI ile geçen sene söz almıştık onun yapacağı bilgilendirme sunumu akabinde İbni Sina Hastanemizde doktorlarımızla anket çalışması yapacağız. LGBTİ ile ilgili bir eğitim alarak okulumuzdan başlayarak farkındalık çalışması yapmak istiyoruz. Kadına yönelik şiddette de 8 martta başlayacak şekilde ortaokul seviyesindeki öğrenci arkadaşlarımıza 'güçlü anne' kavramını aşılamaya çalışacağız(zaten bu etkinliğin sunumunu gk da yapmıştık ) çocuk işçiler konusunda okullar tatile girdikten sonra MEB aracılığıyla 2 lise ile görüşme fırsatı buldum bu liselerdeki öğrencilere konu ile ilgili eğitim çalışmasında bulunacağız.Son olarak da 2 sene önce okulumuzda kabul edilmeyen ama bu sene tekrar şansımızı deniyeceğimiz film gösterisini yapacağız işçi hakları ve soma faciasını birleştirerek. Şuan da taslak olarak hazır planlarımız kronolojik olmayacak şekilde bunlar.

  Ayrıca 8 martta kadına yönelik şiddet adına hayrettinin çok üzerinde durduğu SEN DE DÜŞÜN SEN DE ANLAT etkiniğimiz de planlamalar dahilinde'' dedi.

NORP un Hayrettin ÖNAL eklemek istediği bir şey var mı sorusu üzerine,

Hayrettin ÖNAL:'' Mert'in bahsettiği etkinliği bu sene yerelimizde denedik . Gerçekten faydalı yeni ve güzel olduğunu düşündüğüm  bi etkinlik . Daha kapsamlı biçimde Mertle birlikte yapmak  istiyoruz bu sene . Bu etkinlik  gücünü  birebir yaşanılan  ve kişilerin  kendi tanık oldugu olaylardan alıyor.Yani bu sayede güçlü  bir farkındalık oluşturabileceğimizi düşünüyorum.Ayrıca bu etkinliği gerekli izinler alındığı  takdirde saha çalışması  seklinde yapmak  benim en büyük isteğim.Bu etkinliğin sonucunda da pano etkinligi yapabiliriz. Etkinlik ile ilgili gerekli ve genis çaplı  bilgilendirmeyi  ve etkinlik tanıtimini yeri geldiği  zaman  yapmaya  da hazırız '' dedi.

Mert ÖZBEK de ama etkinliğimiz okullar ile sınırlı kaldı diye eklemede bulundu.

 

Gazi ÇAPAR '' Ulusal programları takip etmek ve gücümüz ölçüsünde destek olup içinde bulunmak, yerelde kapasite arttırmaya yönelik adımlar atmak, aktiviteler ve eğitimlerle bunları güçlendirmek, eğer mümkün olursa diğer derneklerle dış bağlantı sağlayıp okulumuzda etkinlik yapmak kısaca bu sene Scorpla ilgili planlarımız '' dedi.

 

NORP Hüseyin Ömer KESKİN ''2 gün önce mail ağını kurdum arkadaşlar. Maillerinizi girdim, olmayanlar varsa onları da ekleyeyim. O mail ağında yani turkmsic_scorp@googlegroups.com 'a mail gönderebilirsiniz her zaman. Etkinlik planlarınızı oradan tüm SCORPionlara ulaştırabilirsiniz. '' dedi

 

Damla GÜRKAN ''Yerelde henüz yeni dönem seçimi yapmadığımız için Lorp olarak buradayım o yüzden geniş kapsamlı bir plandan bahsedemeyeceğim ama geçen seneden yapmak istediklerimizi bu sene uygularız diye düşünüyorum. Yapamadığımız üç çalışmamız vardı. İlki çocuk istismarı ile ilgili film gösterimini de içeren bir eğitim günü. Diğeri ağaçlandırma etkinliği. Bir diğeri de anket çalışmasıydı. Eğitim için hocalarımızla gorüşüyoruz. Anket için de calışmaya başladık.'' dedi.

 

Dilara TETİK ''Merhaba arkadaşlar öncelikle gelecek diyince : Gelecek güzel gelecek . 

Ben bu görevde yeniyim raporlardan eski etkinlikleri araştırdım onlara ekle , çıkar yaparak kafamda bazı taslaklar oluşturdum.Etkinliklerin büyük çoğunluğunda anket yapmayı ve film izlemeyi ön planda tutuyorum şu an. Çünkü en etkili bunlar gibi geldi bana.Engelliler günü için Ordu'daki rehabilitasyon merkezleriyle görüşme yapıp engelli arkadaşlarımızla birebir etkinlik yapabilmeyi umuyorum.8 Mart içinse şöyle bir planım var: Bir stand açıp şu başlığın devamını getirmelerini isteyeceğim insanlardan 'Kadın Olmak' amacım ne tür zorluklar daha ön planda belirleyip belki bu alanda bir imza kampanyası başlatıp çözüme yönelik bir şeyler yapabilmek.Mülteciler konusu benim de gündemim de ama ne yapabilirim sorusuna net bi cevap bulamıyorum.'' dedi.

 

Caner CAMBAZ ''Filmlerle ilgili nasıl bir kaynak buldun tam olarak nasıl bir etkinlik amaçlıyorsun çok ilgi çekici geldi bana '' diye sordu.

Dilara ''Eski etkinliklerden kopya çektim  ama sanırım sadece üniversite çapında yapılmış film etkinliği. Mesela Sakarya TÖB Dünya İnsan hakları gününde "Dört Duvar Saraybosna" filmini izlemiş . Ben bunu tüm halka açık yapabilmeyi umuyorum,morfolojideki konferans salonumuz bunun için uygun'' diye cevap verdi.

 Sinem Serenay TOPSAKAL '' Dilara'ya çocukların en temel haklarından birini sağlamak için en azından mülteci çocukların ihtiyaçları ile ilgili yardım kampanyası ya da toplumun mülteci durumu ile ilgili iki kısmı görmesini sağlayacak bi saha çalşması önerebilirim bi kaç fikrim var bana danışabilir  :) '' dedi.

 

NORP Hüseyin Ömer KESKİN ''Film konusunda şöyle bir ekleme yapayım, eylül ekime kadar bir film ve kitap listesi çıkarmayı düşünüyorum, yıllık planımda vardı. Yerellerinizde kullandığınız, etkili filmleri bana iletirseniz listeye alabilirim '' diye bilgilendirmede bulundu

 

Caner CAMBAZ  '' Bizim Süleyman Demirel olarak geçen seneden otizmli arkadaşlarımızla alakalı gerçekleştiremediğimiz bir etkinliğimiz vardı. Gerekli izinde problem yaşandığı için yapamamıştık bu sene o etkinliği gerçekleştirmeyi çok istiyoruz. Ayrıca mutlaka mültecilerle ilgili bir saha etkinliği yapmamız gerektiğini düşünüyorum. LGBTİ ile ilgili olarak okulumuz bünyesindeki diğer kulüplerle de iletişime geçerek kapsamlı bir farkındalık yaratmayı planlıyoruz. İyi bir farkındalık yaratmak için her görüşten insanın desteğinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. '' dedi.

 

Gözde GÖKÇAYIR ''Üzülerek belirtiyorum ki birliğimiz geçerli nedenlerden ötürü düzgün bi plan oturtamadı ve sayıca azlık çektiğimiz için en önce tanıtıma odaklanmış durumdayız ayrıca benim kafamda bulanık bir sürü şey var, çok hassas , üzerine çok ince düşünülmesi gereken konular üzerinde çalışmamızın getirisi olarak neredeyse her projede tartışmalı noktalar görüyorum ve bu detaylara odaklanmak, bu detayları törpülemek istiyorum.Kesinnlikle fark yaratan yardım eden,zihinlere çengeller takan,hakikaten bi şeyleri bağıran  projeler ortaya koymak istiyorum fakat dediğim gibi bunları daha analitik bi düşünce düzlemine oturtamadım,karşınıza çok daha farklı çıkmak isterdim fakat ancak yeni gelen ekiple de bahsettiğim özelliklerde işler ortaya koyacağımızın vadinde bulunabiliyorum.Teşekkürler '' dedi.

 

Berna KIRILMAZ ''Öncelikle Celal Bayar yeni Lorp'u adına buradayım.Etkinlik takvimimizi kesin olarak belirlemek ama bu sene farklılık olarak ağaçlandırma düşünmüştük.Engelliler günü için saha etkinliği yapmayı planlıyoruz.Ayrıca İşci Hakları üzerinde yoğunlaşacağız büyük bir etkinlik planımız var takipte kalın :) Şimdilik bu kadar yazabildim '' dedi.

 

Perihan ATEŞ ''Geçtiğimiz sene bi çok etkinliği gerçekleştiremedik,toplantı sayılarımız azdı dolayısıyla motivasyon düşüklükleri ve kopmalar oldu.Öncelikli amacım yerelde motivasyonu yüksek tutmak.Bunun için okul içindeki diğer kulüplerin ortaklığıyla etkinlikler yapmayı,düzenlediğimiz etkinliklere farklı yerellerden misafir çağırmayı planlıyorum.Bunlara ek kapsamlı bir down sendromu etkinliğimiz olacak.Ağaç dikme etkinliğimiz olacak. Etkinliklerin ayrıntılı planını yeni dönemden önce çıkaracağım.Biraz acemiyim bu yüzden etkinlik raporlarının bana ışık tutacağını düşünüyorum çünkü malesef çok bi handover alamadım '' dedi.

 

Daha sonra Damla GÜRKAN da ağaçlandırma etkinliği ile igili yapılabileceklerden bahsetti. NORP da eklemeler yaptı ve bunun daha da araştırılıp yapılmasına karar verildi.

 

Sinem Serenay TOPSAKAL ''ben Cansu BOZKURT nun adına çok hoşuma giden bir etkinliği söylemek istedim  yani Gazi TÖB Lorp'u adına. Yürüme engelliler ile okulumuzun basketbol takımı onlar gibi tekerlekli sandalyeye oturup maç yapacak. Bir de ben de görme engelliler kütüphanesi çok geniş değil özellikle güncel kitaplar ile buna yardım edecek ulusal çapta bir şey yapabiliriz diyorum '' dedi

 

 

Gizem KARCI ''Ben bu yıl geçen yılki etkinliklerin yanında öğrencilerin sadece hasta hakları değil kendi haklarıyla ilgili bilgiler alabilecekleri özellikle malpraktis ve aydınlatılmış onamın önemi hakkında Denizli Barosuyla çalışıp konferanslar düzenlemeyi planlıyorum. Ancak öğrencilerin merak ettiği sorular üzerine olsun istiyorum. Geçen yıl Lgbti topluluğuyla görüşmeye başladık bu yıl 'Benim Çocuğum' belgeselini izletip ardından Dr. Nilgül Yalçınoğlu ile söyleşi yapmayı düşünüyoruz. Bir de mülteci sorunuyla ilgili saha çalışması planlamıştık ancak toplumun tepkisi nedeniyle tam olarak nasıl bir etkinlik olması gerektiğine karar verememiştik bu konuda sizlerden yardım bekliyorum '' dedi.

 

Sinem Serenay TOPSAKAL  ''Biz Hataya Tahammül Yok KÇG olarak  konu ile ilgili ulusal çapta bir proje'yi hedefledik sene başından beri yapacağın çalışmanın bize de çok katkısı olacaktır her türlü iletişim ve desteğe açığız'' diye yorumda bulundu.

Duygu ENGEZ '' Arkadaslar Tıp ve Hukuk KÇG bu sene sizin için yargıtay kararlarını topladı arşivledik, şiddetten korunma ve şiddet sonrası hukuksal süreç konulu broşürümüz var. Ayrıca bu konuda anketimiz de bulunmakta okulunuzda uygulamak isterseniz bana ulasabilirsiniz '' dedi.

NORP Hüseyin Ömer KESKİN '' Bunu mail grubunda paylaşabilirsin '' diye ekledi.

 

Mehmet Berat ÇELİK ''Mail ağı olayını destekliyorum elinize sağlık :)MSIC'e geçtiğimiz yıl katıldım. Öncesinde bu denli takip etmiyordum. Maalesef geçtiğimiz yıl birliğimizin Lorp'u görevini sene içinde bıraktı ve etkinlikler açısından çok dolu bir yıl geçirmediğimizi söyleyebilirim. Bu nedenle önümde bir örnek alabileceğim bir program akışı pek yok ancak serverda raporları incelemeye başladım ve hangi konuda nasıl çalışmalar yapabileceğimizi belirlemeye çalışıyorum şu sıralar. Bu nedenle somut bir etkinlik planım yok ancak başlıkları yavaş yavaş şekillendirmeye başladığımı söyleyebilirim. Bu süreçte yardımlarınıza açığım :)Sene içinde etkinlik yapmayı düşündüğüm konular aşağı yukarı bunlar: Takvimimiz 21 Eylül Dünya Barış Günüyle başlayacak. Devam eden mevcut sorunlardan bahsedeceğiz. Önceliğimiz Suriye sorunu ve mülteciler olacak. Bu konuyu kapsamlı şekilde ele almayı düşünüyorum. Yıl içerisinde kadına şiddete, çocuk istismarına, Lgbti bireylerin yaşadığı sıkıntılara dikkat çeken etkinlikler düzenlemeyi planlıyorum. Bununla birlikte biz hekimlerin haklarını yetkili bir ağızdan dinlemek için Baro'yla görüşmeyi ve bize bu konuda yetkin bir avukatla yardımcı olmalarını amaçlıyorum.Bununla birlikte yıl içerisinde iş kazaları, işçi hakları konusunda da çalışmalar yapmak istiyorum. Daha birkaç gün önce tarım işçilerinin yaşadığı kazadan tutun da Soma, Ermenek ve daha niceleri maalesef kader diyerek geçiştiriliyor ancak yapılan çalışmalar ve veriler bunun kaderin ötesinde olduğunu açıkça gösteriyor.2 yıl önce Gezi'de, geçtiğimiz yıl Yırca'da bugünse memleketim Karadeniz'de "Yeşil Yol" adıyla devam eden ağaç kıyımlarına, doğa katliamlarına dikkat çekmek, sesimizi daha gür şekilde çıkarmak için çalışacağım. İnsan haklarıyla ilişkili görünmese de içinde yaşadığımız çevreden bağımsız bir şekilde insanı ele alamayacağımızı düşünüyorum. Bu nedenle çevre haklarını da biraz ön plana almayı düşünüyorum. Bunların siyasi bir düzleme oturmadan insani bir gözle ele alınmasının birlik için öneminin farkındayım. Bu nedenle bu konuda kullanılacak dilin de önemli olduğunu düşünüyorum. Bu noktada bir ricam olacak. Etkinliklerde kullanacağımız dil kesinlikle önemli. Bununla ilgili bir eğitim vb. bir şey de faydalı olabilir. Nasıl NORP olunur gibi bir sunumdan bahsediyorduk. Bu sunumda bunlardan bahsedebilirsek Antep'te bana ve pek çok arkadaşa da faydalı olacaktır'' dedi.

 

 

Gamze BOZKURT ''Her sene yapılan etkinliklerin yanı sıra ki( bunlarda degişiklikler yapacağım, fakat tam belli değiller) Beyaz Baston Görme Engelliler Haftasıyla ilgili geçen seneden hazır olan ama izin alamadığımız için yapamadığımız etkinliğimizi yapacağız. Lgbti ile ilgili üniversitemizdeki 'Toplumsal Cinsiyet' adındaki toplulukla ortak bir etkinlik planlıyorum .Bolu'da Down sendromluların çalıştığı Engelliler Kafe var onlarla irtibata geçip bir etkinlik yapabileceğimizi düşünüyorum ama bunu Bolu'ya gidince düzgün bir şekilde planlayabilirim.Film gösterimi fikri bence de gayet etkili ve güzel bir fikir biz de konferans salonumuzda bu tip bir etkinlik yapabiliriz.Mülteci çocuklar icin geçen sene oyuncak toplamıştık ben bu sene onun yanı sıra sunum da yapmak istiyorum. Gizem'in malpraktis ve aydınlatılmış onamla ilgili fikrini bende uygulamak istiyorum yerelimde bunun icin Serenaycımdan destek de bekliyorum'' dedi

 

 

2)Kurultay Taslak Programının Açıklanması, LORP'lardan Kurultay Hakkında Fikir Alınması

 

NORP Hüseyin Ömer KESKİN ''Yakın zamanda ulusal takım belirlenmiş olacak, ulusal takım ile ağustos ayında bir kamp yapacağız. Yakın zamanda bir form oluşturup, yine sizden sene için planlarınızı alacağım. Bu planlarınızı kampta görüşeceğiz. Sene planını ona göre yapacağız :)

 Şimdiki maddemiz Kurultay

 Kurultay için fikirleriniz neler diye sormuştum daha önce

 bir taslak program yaptım ben. Daha dakikaları ve sıralaması kesin değil, değişebilir, ekstra şeylerde girebilir çıkabilir de '' dedi ve programı paylaştı.

              Kurultay Scorp Oturumu Programı

4 Eylül 2015 14:00-16:00 (2 saat)

14:00-14:45 Tanışma/SCORP Quiz

14:45-14:50 Ara

14:50-15:20 IFMSA sunumu

15:20-16:00 Malpraktis

 

5 Eylül 2015 09:00-13:00 (4 saat)

09:00-09:05 Isınma oyunları

09:05-09:45 LORP Olmak sunumu (parelel oturum: Yeni Fikirler)

09:45-10:00 Ara

10:00-11:30 Afet Hekimliği/Mental Health

11:40-12:10 Medya ve Bildiri Takımları sunumu

12:10-13:00 LGBTİ Etkinlikleri

 

6 Eylül 2015 09:00-13:00 (4 saat)

09:00-09:05 Isınma

09:05-09:50 SCORP Kamp/ Platform/Bölgesel Paneller

09:50-10:00 Ara

10:00-10:40 Tıp ve Hukuk

10:45-11:30 Bireysel Silahsızlanma Kampanyası

11:40-12:15 Engelli Hakları

12:15-12:45 Mülteci Hakları (PreGA’den dönüt) 

12:45-13:00 Serbest Kürsü (Vedalaşma ve fotoğraf çekimleri)

 

Mert ÖZBEK:" Lgbti konusunda napacağımız konusunda elimizde yeterince somut plan yok bu konuda da bilgilendirme olsa fena olmaz aslında" dedi.

Sinem Serenay TOPSAKAL: "Doktor hakları ile ilgili ayrıntılı bi sunum olacak mı ? Malpraktis ve tıp-hukuk başlığı altında mı ele alınacak bu konu?" diye sordu.

Hüseyin Ömer KESKİN: "Bu yıl ulusal takım üyeleri içinde LGBTİ Etkinlik koordinatörümüz de olacak biliyorsunuz. Koordinatörümüz ile beraber o oturumu planlayacağız.Doktor haklarına malpraktis ve tıp hukuk da yer verilebilir belki ama KÇG sorumlularını ile konuşmak, onların planlarını da öğrenmek gerekiyor :)Ama Ocak ayında bir eğitim kampımız da olacak, kurultayda yer almayan konuları orada işleyebiliriz." diyerek cevapladı. "Sorusu olan var mı? Kurultay değil herhangi bir konu da olabilir, toplantıyı bitirelim ona göre :)" diyerek devam etti.

Gamze BOZKURT: " Form açacağım dedin ya etkinliklerle ilgili, şimdi anlattıklarımızın düzenli halini mi yazacağız yoksa mesela 10 Aralık şunlar şunlar yapılacak diye daha ayrıntılısını mı yazmamız gerekiyor?" diye sordu.

Hüseyin Ömer KESKİN: " Formda rutin etkinliklere ayrıca yer verebiliriz, rutin dışı etkinliklere daha çok şey yazma imkanı verebiliriz. Tabi rutin etkinliklerde de yapılan farklı şeyleri anlatabilirsiniz.Bir de şöyle bir şey var, 5-6 ay sonrası için konuşmak çok net olmayabilir, yani illa değişen koşullar olabilir. O yüzden illa ayrıntı vereceğim diye kasmanıza gerek yok, ihtiyacım olan bilgi şu, ne kadar yerel hangi konuya eğilecek. Broşür afiş hazırlıklarına ona göre ağırlık verelim :) Yani bugüne kadar down için bir broşür afiş hazırlanmadı, eğer çokça yerel bunu yapacağım diyorsa bu yıl ilk defa böyle bir çalışma yapılabilir" diye cevapladı.

Sinem Serenay TOPSAKAL: "Ben diyorum afiş işini daha güzel hale getirmek için ya da etkinlikleri yeni bir yarışma gibi bir şey yapalım bizzat orda yaptığımız değil önceden yapıp geldiğimiz afişler ve etkinlik projeleri yarışsın hem güzel şeyler çıkar hem de eğleniriz :)" dedi.

Hüseyin Ömer KESKİN: " Her etkinlik için yapmak zor olabilir Serenay ama bazı etkinlikler için olabilir bu dediğin" diyerek cevapladı. " Başka bir şey yoksa bitiriyoruz :)" diyerek toplantıyı sonlandırdı.

Raportörler:

Sinem Serenay TOPSAKAL- Gazi TÖB

Gamze BOZKURT- Abant İzzet Baysal TÖB LORP