Abant TÖB, Sevgi Her Kapıyı Açan Sihirli Bir Anahtardır, Aralık 2014

Ad Soyad: 
Cerennaz Yolaçık
Görev: 
LORP
Etkinlik Türü: 
Uluslararası Engelliler Günü
Yerel Birlik: 
Abant İzzet Baysal Üniversitesi TÖB
Yıl: 
2014
Ay: 
Aralık
Etkinliği kısaca anlatır mısınız?: 
Gittiğimiz okulda durumu orta ve ağır olan çocuklar bulunmaktaydı; bunu bilerek ve endişeli olarak gittik. Endişemiz -ne acı ki- ne ile karşılaşacağımızı bilmememizden kaynaklanıyordu. Birlikte vakit geçirdik; oyunlar oynadık, dans ettik. Hazırladıkları gösterileri izledik. Yaşadığımız duyguları anlatmak noktasında kelimelerin gerçekten yetersiz olduğunu düşünüyorum. Doktor adayı olan herkesin hatta her insanın, yaşamımızın bi' parçası olan engelli çocuklarımızla mutlaka, hayatlarının bi' döneminde paylaşımda bulunmaları gerektiğine inanıyorum. Zihinsel Engelliler Okuluna yaptığımız ziyaretin yanı sıra, bir video hazırladık ve farkındalığı artırmayı amaçladık.
Bu etkinliği yaparken amacınız, ulaşmak istediğiniz şeyler nelerdi ve gerçekleştirebildiniz mi?: 
‘’Birbirini seven insanlar için, engeller bi' tatlı tebessümden ibarettir. ‘’ sözüyle yola çıktık, geleceğin doktor adayları olarak hayatımızın bi’ parçası olan zihinsel engelli olan güzel yüreklerle birlikte vakit geçirerek kendimize bi’ şeyler katmayı amaçladık. Bunun yanında onların ailelerinin yanında olduğumuzu hissettirmeyi ve bu hayatta yalnız olmadıklarını göstermeyi istedik. Amacımıza ulaştığımızı düşünüyoruz.
Etkinliği gerçekleştirirken yaşadığınız zorluklar nelerdi?: 
Ulaşıma dair ufak bi’ problem yaşadık; ancak sonrasında yerelimizden bi’ arkadaşımız aracılığıyla toplu ulaşım aracı ayarladık.
Eklemek istedikleriniz: 
https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.745215252193928&type=1 https://www.facebook.com/video.php?v=957685444259378&video_source=pages_finch_main_video https://www.facebook.com/video.php?v=945252125502710&set=vb.939111429450113&type=3&video_source=pages_video_set