Acıbadem TÖB -Dünya Çocuk Hakları Günü- Hastane ziyareti 2-2015

Ad Soyad: 
Şeyda Büyük
Görev: 
Lorp
Etkinlik Türü: 
Dünya Çocuk Hakları Günü
Yerel Birlik: 
Acıbadem Üniversitesi TÖB
Yıl: 
2015
Ay: 
Kasım
Etkinliği kısaca anlatır mısınız?: 
24 Kasım 2015 tarihinde Medical Park Göztepe Hastanesi Onkoloji bölümüne bir ziyaret daha yapıldı. Çocuk hakları günü çerçevesinde gerçekleştirilen etkinlikte; hastanede yatılı kalan çocuk hastalarla resimler yapıldı. Hem çocuklarla hem de aileleriyle sohbet edildi, durumları öğrenildi.Bu etkinlikte yaklaşık 12 çocuğa ulaştık. Onların mutlu olmalarını sağlamak için elimizden geleni yaptık. Süt ve çikolata gibi hediyeler verdik. Doktorlara olan ön yargılarını kırmaları için uğraştık. Doktorların, hemşirelerin ve diğer sağlık çalışanlarının onların iyiliğini düşündüklerini anlattık. Biz doktor adayları da küçük bir çocuğun mutluluğun çok değerli olduğunu öğrendik.
Bu etkinliği yaparken amacınız, ulaşmak istediğiniz şeyler nelerdi ve gerçekleştirebildiniz mi?: 
Amacımız ilk etkinlikte "bizi bir daha ziyarete gelin." diyen çocukları kırmamaktı :) o yüzden 2.ziyaretimizi gerçekleştirdik. Çocuklar çok mutlu oldular ve onların mutluluğu da bize yansıdı.
Etkinliği gerçekleştirirken yaşadığınız zorluklar nelerdi?: 
yine çocukların doktor korkusu ve tedavileri sonucu ruh hallerindeki ani değişiklikler bizi zorladı ama yumuşak bir şeklide yaklaştık onlara ve ailelerine.
Eklemek istedikleriniz: 
Çocukların yüzlerindeki gülümseme paha biçilemez.