Adnan Menderes TÖB, Dünya Kadınlar Günü ve Meme Kanseri, Nisan 2016

×

Hata mesajı

Deprecated function: _menu_load_objects() (/home/egemense/public_html/includes/menu.inc dosyasının 579 satırı) içinde The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls.
Ad Soyad: 
Abdullah ÇINAR
Görev: 
LORP
Etkinlik Türü: 
Dünya Kadınlar Günü
Yerel Birlik: 
Adnan Menderes Üniversitesi TÖB
Yıl: 
2016
Ay: 
Nisan
Etkinliği kısaca anlatır mısınız?: 
Etkinliği SCORP ve SCORA çalışma kolları ortak olarak 3 Nisan 2016 Pazar günü gerçekleştirdik. Etkinlikte Aydın ili Germencik Belediyesi'ne bağlı 4 tane köye (Üzümlü, Dağyeni, Çamköy, Bozköy) ziyarette bulunduk. Ziyaretlerimizde, etkinlik öncesinde ve sonrasında belediyeden görevli 2 memur da bizlere eşlik etti. Gittiğimiz her köyde TurkMSIC standımızı açtık, kadınlara meme kanseri hakkında bilgilendirme yaptık, Dünya Kadınlar Günlerini kutlamak için toplamda 550 adet karanfil dağıttık ve meme kanseri hakkında bilgilendirme çalışması gerçekleştirip yine meme kanseri hakkında hazırladığımız 550 adet el ilanını dağıttık. Etkinliğe 30-35 kişilik bir katılım sağlandı.
Bu etkinliği yaparken amacınız, ulaşmak istediğiniz şeyler nelerdi ve gerçekleştirebildiniz mi?: 
Etkinliği yaparken amacımız kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutlamak ve meme kanseri hakkında bilgilendirme çalışması yapmaktı. Kadınların meme kanseri hakkında kendilerine daha duyarlı davranmalarını umduk. Meme kanseri hakkında gerekli bilinci uyandırdığımızı düşünüyoruz. Kadınlar günü adına da karanfil vererek kadınlarımızı bir nebze de olsa unutmadığımızı göstermiş olduk. Yüzlerinde bir parça da olsa tebessüme vesile olduysak ne mutlu bize.
Etkinliği gerçekleştirirken yaşadığınız zorluklar nelerdi?: 
Açıkçası pek bir zorlukla karşılaşmadık. Gerek Germencik Belediyesi gerekse köylerin halkları bizim için ellerinden gelen özveriyi gösterdiler.
Eklemek istedikleriniz: 
Yerelimizde üniversite ile yaşanan sorunlardan dolayı ilk defa SCORP Etkinliği gerçekleştirdik. Bu etkinliği de elimizden gelenin en iyisiyle yapmaya özen gösterdik. Keşke daha önceden gerçekleştirme imkanı bulabilseydik, keşke daha etkinlikler yapabilseydik. :)
Resimler: