Afyon Kocatepe TÖB, Dünya Çocuk Hakları Günü, Kasım 2015

Ad Soyad: 
Berker Atay Can
Görev: 
LORP
Etkinlik Türü: 
Dünya Çocuk Hakları Günü
Yerel Birlik: 
Afyon Kocatepe Sağlık Bilimleri Üniversitesi TÖB
Yıl: 
2015
Ay: 
Kasım
Etkinliği kısaca anlatır mısınız?: 
Etkinliğimizi 25-30 Turkmsic üyesi ve gönüllü arkadaşlarımızın katılımıyla Afyon Kocatepe Üniversitesi Hastanesi nin pediatri bölümünde gerçekleştirdik. 3 saat kadar bir sürede haklarını anlayabilecek yeterli erginliğe sahip küçük arkadaşlarımıza, daha küçük arkadaşlarımızın ise istekli ebeveynlerine çocuk haklarından bahsettik. Pediatrideki çocuklarla oyunlar oynadık, sohbetler ettik, beraber resimler çizdik, eğlenceli fotoğraflar çekindik, küçük arkadaşlarımıza yanımızda getirdiğimiz bileklik ve oyuncaklardan hediye ettik. Kısaca çocuklarımızla çok hoş zaman geçirdik. Bu etkinlik sırasında hiçbir hastayı, sağlık çalışanı ve hekimi rahatsız etmemeye ; hastaların tedavilerine engel olmamaya ayrıca özen gösterdik.
Bu etkinliği yaparken amacınız, ulaşmak istediğiniz şeyler nelerdi ve gerçekleştirebildiniz mi?: 
Amacımız çocuklarımızın haklarına dikkat çekmek, Pediatrideki küçüklerimizle hoş vakit geçirmek, etkinliğe katılan ağırlığı 1. Sınıf olan arkadaşlarımıza hastane ortamını tanıtabilmek ve ısıtabilmek, ayrıca ulusalımızın düzenlediği takvim etkinliğine katkida bulunabilmek için çocuklara resim çizdirmekti. Etkinliğimizin amacına ulaştığını düşünüyorum. Ve patlak 1-2 balon dışında hiç bir kötü geri bildirim almadığımı belirtmek istiyorum.
Etkinliği gerçekleştirirken yaşadığınız zorluklar nelerdi?: 
Yaşadığımız zorluklar pediatri servisinin yoğun olması sebebiyle izin sürecinin uzaması ve 2 , 3. Sınıfların sınav haftası olması dolayısıyla katılımın 30 la sınırlı olmasıydı. İki zorluk ta etkinliğin gercekleşmesinde sorun çıkartmadı.
Eklemek istedikleriniz: 
Bu etkinliğin gerçekleştirmesi kolay olmasi sebebiyle yıl içinde birçok kez yapılabilen çok hoş bir turkmsic etkinligi oldugunu dusunuyorum.
Resimler: