Atatürk TÖB, Yeni Yılda Gülen Yüzler, Aralık 2014

Ad Soyad: 
Tuğba EKİCİ
Görev: 
LORP
Etkinlik Türü: 
Diğer
Yerel Birlik: 
Atatürk Üniversitesi TÖB
Yıl: 
2014
Ay: 
Aralık
Etkinliği kısaca anlatır mısınız?: 
Atatürk Üniversitesi hastanesi Pediatri Yan Dal Servisi ve Çocuk Cerrahisi bölümlerinde çocuklara yeni yıl öncesinde eğlenceli anlar yaşatmak istedik. Bu doğrultuda etkinliğe katılan her arkadaşımız ufak tefek hediyeler getirdi. Hastane odalarını süsledik. Beraber şarkı söyledik, boyamalar yaptık, fotoğraf çekindik. Etkinlik sonunda hepsinin yüzü gülüyordu, ilk gittiğimizdeki üzgün hallerini ve hastalıklarını bir nebze de olsa kapının dışında bırakabilmiştik. Yeni yıl öncesi onların mutluluğu bizim mutluluğumuz oldu.
Bu etkinliği yaparken amacınız, ulaşmak istediğiniz şeyler nelerdi ve gerçekleştirebildiniz mi?: 
Hastanedeki çocukların acılarını bir kenara bırakıp çocukluklarını yaşayabilmeleri için elimizden geldiğince eğlenceli bir ortam hazırlamak istedik. Amacımıza ulaştığımızı onların gülen yüzlerini gördüğümüzde ve yanlarından ayrılırken bize sımsıkı sarıldıklarında anladık. Etkinlik sonunda hepsinin yüzü gülüyordu. Yeni yıl öncesi onların mutluluğu bizim mutluluğumuz oldu.
Etkinliği gerçekleştirirken yaşadığınız zorluklar nelerdi?: 
Herhangi bir zorluk yaşamadık.
Eklemek istedikleriniz: 
Hastanedeki etkinliklerin özellikle çocuklar için yapılan etkinliklerin yapabileceğimiz en güzel etkinliklerden olduğunu düşünüyorum. Bu tür etkinliklerde katkınız olması sizi daha iyi hissettirecektir.