Başkent TÖB, Çocuklarla Bir Araya Gelelim-2, Nisan 2014

Ad Soyad: 
Damla Gürkan
Görev: 
LORP
Etkinlik Türü: 
Diğer
Yerel Birlik: 
Başkent Üniversitesi TÖB
Yıl: 
2015
Ay: 
Nisan
Etkinliği kısaca anlatır mısınız?: 
Üyelerimizden oluşturduğumuz ekip ile beraber hastanemizin başta pediyatri servisi olmak üzere çeşitli servislerde yatan çocuk hastalarla biraraya geldik. Hastanemizin önünde toplanıp görev paylaşımı yaptıktan sonra her hastanın yanına birer kişi girdi. Çocuklarla beraber resim yaptık. Onlara kitap okuduk ve daha sonra o kitabı onlara hatıra olarak bıraktık. Çocuklara kendi elimizle hazırladığımız sihirli değnek temalı kalemleri ve kral/kraliçe taçlarını hediye ettik. Ayrıca 23 Nisan kartpostallarının ulusal çapta yapılacak olan etkinliğinde etkinlik tarihimiz nedeniyle yer alamadığımızdan biz bunu küçük bir değişiklikle gerçekleştirdik. Çocuklar için seçtiğimiz kartpostalların arkasına çocukların gücünü ifade eden iyi dileklerimizle beraber geçmiş olsun yazdık. Ahmet Peçen arkadaşımız da bu kartpostalları tek tek çocuklara dağıtırken "ne olmak istiyorsun" sorusuna verdikleri cevaplara göre alttaki boş alanlara onların karikatürlerini çizdi. Çocuklarla vedalaşıp çıktık.
Bu etkinliği yaparken amacınız, ulaşmak istediğiniz şeyler nelerdi ve gerçekleştirebildiniz mi?: 
Bu etkinliği yapmamızda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın yaklaşması bir uyarıcı oldu, ayrıca daha önce sadece resim ve kitap üzerine yaptığımız etkinliğimiz hem hastaların hem ailelerin hem de hastane personellerimizin ilgisini çekmiş mutlu olmuşlardı. Biz de bu nedenle ikincisini biraz daha geliştirerek tekrarlamak istedik. Amacımız hasta çocuklarımızın yüzünü güldürmek, onlara moral olmaktı. Amacımıza ulaşabildik, bunu bize çocukların yüzünde gördüğümüz kocaman gülümsemeler ve ailelerinin teşekkürleri çok açık bir şekilde gösterdi.
Etkinliği gerçekleştirirken yaşadığınız zorluklar nelerdi?: 
Bu etkinlikte deneyimli olduğumuz için bir öncekine göre çok daha kolay atlattık. Hasta sayısının geç netlik kazanması nedeniyle hazırladığımız materyallere etkinlik sabahı yenilerini eklememiz gerekti.
Eklemek istedikleriniz: 
Bu etkinlik her yerelin tekrar yapması gereken bir etkinlik olduğuna inanıyorum. Bu güne yaptığımız etkinlikler için amacımıza tamamen ulaşabildiğimiz tek etkinlik belki de. Ayrıca bu etkinlik süresince bir çocuk hastayla onun ailesiyle nasıl iletişim kurmanız gerektiğini de tecrübe edebilmiş oluyoruz.