Başkent TÖB, Çocuklarla Bir Araya Gelelim, Kasım 2014

Ad Soyad: 
Damla Gürkan
Görev: 
LORP
Etkinlik Türü: 
Dünya Çocuk Hakları Günü
Yerel Birlik: 
Başkent Üniversitesi TÖB
Yıl: 
2014
Ay: 
Kasım
Etkinliği kısaca anlatır mısınız?: 
Hastanenin önünde toplanıp gruplar halinde içeri girerek çocukların odalarına dağıldık. Onlara sohbet edip resimler çizdirdik. Resimleri biten çocukların isteklerine göre tekrar resim çizdik ya da arkadaşlarımız onlara kitap okudular, etkinlik sonunda her birine kitap hediye ettik. Bu resimleri daha sonra kartpostal ve takvimlerde kullanacağımız için ailelerinden izin kağıdı aldık. Çocuklarla vedalaşıp çıktık.
Bu etkinliği yaparken amacınız, ulaşmak istediğiniz şeyler nelerdi ve gerçekleştirebildiniz mi?: 
Hastanemizde yatan çocuklarımıza moral olmak, değişik bir gün geçirmelerini sağlamak ve onların eğlenmeleri sağlamak. Bunun dışında çocukların çizdikleri resimleri ulusal kartpostal ve takvim etkinliği için kullanmak.
Etkinliği gerçekleştirirken yaşadığınız zorluklar nelerdi?: 
Hocalara ulaşıp etkinliği nasıl gerçekleştireceğimizi konuşma aşamamızda bölüm başkanı yurtdışında olduğu için yerine bakan hocamızı bulmak biraz zor oldu. Danışman hocamızla beraber çözdük.
Eklemek istedikleriniz: 
İzin alırken yapacağınız etkinlik bir bölümle ilgiliyse bölüm başkanıyla konuşmak işinizi hızlandırabilir ve kolaylaştırabilir. Bu resimleri aynı zamanda ulusal takvim ve kartpostal çalışması için yaptırmıştık ancak resimlerin bizden istendiği tarih ile göndereceğimiz tarih aralığı üniversite iznini almamız için kısaydı. Böyle bir durumda daha önce bilgilendirilebilirsek daha kolay olur.