Celal Bayar TÖB, Dünya İnsan Hakları Günü, Aralık 2015

Ad Soyad: 
Göktürk Keleş
Görev: 
LORP
Etkinlik Türü: 
Dünya İnsan Hakları Günü
Yerel Birlik: 
Celal Bayar Üniversitesi TÖB
Yıl: 
2015
Ay: 
Aralık
Etkinliği kısaca anlatır mısınız?: 
Etkinliğimiz, Katip Çelebi, Ege ve İzmir Üniversitesi ile ortak gerçekleştirilmiş olup, Dünya İnsan Hakları Günü ile ilgili Konak Meydanında bilinçlendirme amaçlı bir etkinlikti.
Bu etkinliği yaparken amacınız, ulaşmak istediğiniz şeyler nelerdi ve gerçekleştirebildiniz mi?: 
Bu etkinliği yaparken amacımız, toplumumuzun insan hakları günü ile ilgili düşüncelerini öğrenmek, doğuştan sahip oldukları haklarla ilgili bilgilendirme yapmaktı. Konak Meydanını seçme sebebimiz, burada gün içerisinde çok sayıda insanın bulunması ve dolayısıyla etkinliğimizin amacına daha iyi hizmet etmesiydi. Halkımızın, sahip oldukları haklar hakkında daha fazla araştırmacı ve sorgulayıcı olmasını sağladığımızı düşünüyorum.
Etkinliği gerçekleştirirken yaşadığınız zorluklar nelerdi?: 
Etkinlik sırasında herhangi bir zorluk yaşamadığımız gibi, bu etkinlikte rol oynayan başta Berna Kırılmaz ve diğer yerellerdeki arkadaşlarımızın da emekleri ve çalışma hevesleriyle amacımıza çok daha kolay ulaştık.
Eklemek istedikleriniz: 
Bu etkinliğin çalışma kolumuzun amaçları ve hedefleri doğrultusunda öneminin çok büyük olduğuna inanıyorum. Toplumumuzun bilinçlendirilmesi ve onların görüşlerinin de bizler tarafından alınması bu etkinliğin değerinin ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor. Etkinlikte yer alan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.