İzmir TÖB, Dünya Kadınlar Günü, Mart 2016

Ad Soyad: 
Gülin Kavakalan
Görev: 
LORP
Etkinlik Türü: 
Dünya Kadınlar Günü
Yerel Birlik: 
İzmir Üniversitesi TÖB
Yıl: 
2016
Ay: 
Mart
Etkinliği kısaca anlatır mısınız?: 
Etkinliğimiz hastanemizde gerçekleşen ,gün boyu Süren ve üreme sağlığı çalışma koluyla ortak gerçekleştirdiğimiz bir etkinlikti. Öncelikle sabahtan hastane girişinde kurulan stantımızda kadına Yönelik şiddet ve meme kanserinde farkındalık ve korunma yollarına Yönelik bilgilendirme yaptık, broşür dağıttık . Ayrıca burada hazırlanan sabunlarımızı ve kurabiyelerimizi dağıttık. Öğleden sonra hastane bahçesinde enstruman Çalan arkadaşlarımız ile birlikte gerek solo gerekse grup halinde günün temasına uygun şarkılar söylendi mini bir konser verilmiş oldu. Konser bitiminden sonra da panelimizi gerçekleştirdik. Panelimiz katılımcılarımıza da keman eşliğinde hem broşür dağıtımı hem de özellikle şiddet konusunda bilgilendirme yaptık.Panelimiz de İş hayatında kadın, çocukluktan kadınlığa ve tıp fakültesi Öğrencisinin bakış açısıyla kadın sorunları; Konuları işlendi. Panel sonunda hastane koromuzun şefi bizlere konser verdi ve güzel bir Kapanış yapmış olduk.
Bu etkinliği yaparken amacınız, ulaşmak istediğiniz şeyler nelerdi ve gerçekleştirebildiniz mi?: 
Bu Etkinliği yaparken ki amacımız özellikle kadına Yönelik şiddet konusunda farkındalık yaratmak ve panelde işlediğimiz konular çerçevesinde etkinliğimize Katılanların Kafasında soru işareti oluşturmayı ve bu sorulara cevap bulmalarını sağlamak. Stantımızda gördüğümüz ilgi neticesinde amaçlarımızı yerine getirebildiğimizi umuyorum.
Etkinliği gerçekleştirirken yaşadığınız zorluklar nelerdi?: 
Gerek hastane yönetimden , gerek dekanlıktan Alınacak olan izinler ve iletişim etkinlik için çalışmalara çok önceden başlamamıza rağmen bizim için zorlayıcı geçti diyebilirim.
Eklemek istedikleriniz: 
Özellikle panelimize öğrenci arkadaşlarımızın yanı sıra her kademedeki hastane personelinizin katılması bizleri çok mutlu etti. Bu sayede farklı konularda pek çok kişiye katkı sağlamış olduk.
Resimler: