Kocaeli TÖB, Çocuk Hakları Günü, Kasım 2015

×

Hata mesajı

Deprecated function: _menu_load_objects() (/home/egemense/public_html/includes/menu.inc dosyasının 579 satırı) içinde The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls.
Ad Soyad: 
Ebru Uludağ
Görev: 
LORP
Etkinlik Türü: 
Dünya Çocuk Hakları Günü
Yerel Birlik: 
Kocaeli Üniversitesi TÖB
Yıl: 
2015
Ay: 
Kasım
Etkinliği kısaca anlatır mısınız?: 
20 Kasım Çocuk Haklari Günü'nde 2 grup halinde Kassel Çocuk Yuvası'na ve KOÜ anaokuluna ziyarete gittik. Çocuklarla el işi yaptık. Hayallerini öğrendik. Çıkışta ekibimiz ve etkinliğe katilan arkadaşlarımızla yemek düzenledik. Ertesi gün dikkat çekici stant kurduk. Stantta etkinligimizi ve cocuklarin hayallerini konuştuk. Ayni gün çocuk hakalari sunumuz oldu. Bilgilendirme yapmış olduk.
Bu etkinliği yaparken amacınız, ulaşmak istediğiniz şeyler nelerdi ve gerçekleştirebildiniz mi?: 
Her türlü çocukla iletişime geçebilmek, ortak bir şeyler yapıp onlar gibi düsunebilmek. Üniversitemizdeki öğrencilerin kaynaşmasını ve çocuk haklarında bilinçlenmesini sağlamak.
Etkinliği gerçekleştirirken yaşadığınız zorluklar nelerdi?: 
Çocuk yuvası genel olarak ilgisiz bir yer. Her türlü dilekçe ve görüşmeler birebir yapılmasına rağmen son gün kimsenin kimseden haberi olmuyor.
Eklemek istedikleriniz: 
Çocuklarla bir el isine odaklanmak zor olabiliyor. Daha hareketli ve akışına bırakabilirsiniz. Eğer bir çocuk yuvasıyla çalışacaksanız tedbirli ve sürekli kontrol etmelisiniz