Medeniyet TÖB, Sağlık Hukuku Sempozyumu, Şubat 2016

Ad Soyad: 
Oğuzcan Baltalı
Görev: 
LORP
Etkinlik Türü: 
Diğer
Yerel Birlik: 
İstanbul Medeniyet Üniversitesi TÖB
Yıl: 
2016
Ay: 
Şubat
Etkinliği kısaca anlatır mısınız?: 
Tıp ve Hukuk öğrencilerinin katılımı ile okulumuzda bir Sağlık Hukuku Sempozyumu düzenledik. Sempozyum dahilinde Tıp Hukuku ve Adli Tıp Uygulamaları, Sağlık Çalışanlarında Sigorta Sistemi, Defensif Tıp ve Arabuluculuk Sistemi olarak 2 panel ve 1 konferans gerçekleştirdik. Programa konuşmacı olarak Doç. Dr. Fatih Yağmur, Prof. DR. Hakan Hakeri, Uzm. Dr. Ahmet Sadi Çağdır, Prof. Dr. Haluk Vahaboğlu, Doç. Dr. Barış Günay, Prof. Dr. Mustafa Samastı, Uzm. Dr. Hasan Hüseyin Mutlu, Av. Mahmut Çelik katıldı.
Bu etkinliği yaparken amacınız, ulaşmak istediğiniz şeyler nelerdi ve gerçekleştirebildiniz mi?: 
Son dönemde sağlık çalışanlarına yönelik artan hukuki sorumluluklar karşısında biz tıp öğrencilerinin daha eğitim aşamasında iken bilgilendirilmesini sağlamak. Hukuk alanından katılmak isteyen kişilere de bu imkanı sağlamak. Aldığımız dönütlerden ve katılımcı sayılarından amacımıza büyük ölçüde ulaştığımızı gözlemledik. Bir çok kişi sempozyumu çok yararlı buldu ve başka zamanlarda tekrarlanmasını istedi.
Etkinliği gerçekleştirirken yaşadığınız zorluklar nelerdi?: 
Salon izinin de ve dışarıdan katılımcı aldığımız için güvenlik konusunda ufak sorunlar yaşadık.
Eklemek istedikleriniz: 
Etkinlik boyunca emeği geçen bütün arkadaşlara ve katılımcılara teşekkür ediyorum. Bir sonraki etkinliklerde görüşmek üzere.
Resimler: