Muğla TÖB, Yılbaşı Etkinligi, Aralık 2015

Ad Soyad: 
Ali Emre Çekmece
Görev: 
LORP
Etkinlik Türü: 
Diğer
Yerel Birlik: 
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi TÖB
Yıl: 
2015
Ay: 
Aralık
Etkinliği kısaca anlatır mısınız?: 
Muğla TÖB olarak Muğla Sosyal Yaşamı Destekleme Topluluğu (SOYADT) ile birlikte Engelli arkadaşlarımızla güzel bir yılbaşı etkinligi gerçeklestirdik. Yerel gazete muhabirlerine ve Tv Muhabirlerine de haber vererek etkinliğimizin özellikle Muğla'da duyurulmasını sağladık. Şarkılar eşliğinde eğlendik, güzel vakit geçirdik. En son pasta kesimi oldu ve eğlence biraz daha devam etti. Engelli arkadaşlarımızın aileleri de katıldı ve onlarla iletişime geçme fırsatı bulduk. Bazı gönüllülerimiz yaşam koçu olduğu engelli arkadaşlarımızın aileleriyle tekrar buluşma fırsatı yakaladı. Eğlenceli ve verimli bir etkinlikti.
Bu etkinliği yaparken amacınız, ulaşmak istediğiniz şeyler nelerdi ve gerçekleştirebildiniz mi?: 
Amacımız hiçbir engelin güzel hayallere ve güzel bir geleceğe engel olamayacağını gösterebilmekti. Engelli arkadaşlarımızla yaptığımız bu güzel etkinlikte amacımızı en iyi, en etkili şekilde gösterdiğimizi belirtmek isterim.
Etkinliği gerçekleştirirken yaşadığınız zorluklar nelerdi?: 
Etkinliği yaptığımız üniversite kafeteryasının iznini alabilmek için bayağı çaba sarf ettik. Etkinlik çalışmaları sırf resmi işler dolayısıyla durma noktasına geldi. Ancak kollektif bir çalışmayla her işi çözdük. Ayrıca davet ettiğimiz Sevgi Evleri'ndeki kardeşlerimiz ve Huzurevi sakinlerimiz resmi kurumların reddetmesiyle etkinliğimize katılamadı ve bu biraz olsun motivasyonumuzu negatif yönde etkiledi.
Eklemek istedikleriniz: 
Umarım bu tarz etkinlikler daha da çoğalır ve engelli vatandaşlarımız hayatın her alanında kendini gösterebilir daha da sosyalleşebilir.