Okan TÖB, Dünya İnsan Hakları Günü, Aralık 2015

Ad Soyad: 
Berfin Torun
Görev: 
LORP
Etkinlik Türü: 
Dünya İnsan Hakları Günü
Yerel Birlik: 
Okan Üniversitesi TÖB
Yıl: 
2015
Ay: 
Aralık
Etkinliği kısaca anlatır mısınız?: 
Okan TÖB olarak, İnsan Hakları ve Barış Günü'nde bizler için anlamı büyük olan bir çalışma yaptık. Okan Koleji İlkokul yönetiminin İnsan Hakları Haftası kapsamında yaptığı etkinliklerin bir parçası olarak, ilkokul öğrencilerine çocuk hakları hakkında bilinçlendirici bir sunum yaptık. Daha sonrasında gruplara ayrılıp sınıflara çıkarak çocukların seçtikleri haklarından birini koruyacak kendi süper kahramanlarını yaratmalarını söyledik. Sonuç olarak elimize çok güzel çalışmalar geçti ve onlarla güzel bir köşe oluşturduk.
Bu etkinliği yaparken amacınız, ulaşmak istediğiniz şeyler nelerdi ve gerçekleştirebildiniz mi?: 
Çocukların böylesine önemli bir haftada geleceğin bireyleri olarak haklarının bilinçlerine varmalarını sağlamak ve bunu yaparken onların hayal güçlerini çalıştırmasını sağlamak, interaktif bir ortam yaratabilmek amacıyla yola çıktık. Günün sonunda istediğimiz gibi bir çalışma elde ettik. Çocuklarla geçirilen vakit ve onların öğrenme istekleri çok motive edici bir unsurdu.
Etkinliği gerçekleştirirken yaşadığınız zorluklar nelerdi?: 
Etkinliğimizi gerçekleştirirken grup üyeleri kendi üzerlerine düşenleri düzenli olarak yerine getirdikleri ve güzel bir ekip çalışması ortaya çıkardığımız için bir sorun yaşamadık. Tek sorunumuz ilkokul öğrencilerinin ilgisini çekecek bir çalışmanın nasıl ortaya çıkarılabileceğiydi. Küçük araştırmalar sonrası süper kahraman fikirleri ve soru cevap yöntemi ve renkli bir sunum slaytı ile sorunumuzun üstesinden geldik.
Eklemek istedikleriniz: 
Okan TÖB olarak, Okan Koleji ile yapılan bu ortak çalışma bizleri çok motive etti. İleride başka etkinliklerde de çocuklarla beraber böylesine eğlenceli bir çalışma ortamı yaratmayı düşünüyoruz. Günün sonunda herkes geçirdiği vakitten çok memnundu.
Resimler: