Ordu Üniversitesi TÖB,Bonzai Kullanımına Karşı Farkındalık Etkinliği,Haziran 2016

Etkinlik Teması: 
Diğer
Ay: 
Haziran
Yıl: 
2016
Ad Soyad: 
Pelin Özyürek
Yerel Birlik: 
Ordu Üniversitesi TÖB
Görev: 
LORP
Etkinliğin amacını ve içeriğini bizimle paylaşır mısın?: 
Son yıllarda sıkca gündeme gelen bonzaiye karşı özellikle lise çağındaki gençleri ve çocuk sahibi olan aileleri bilinçlendirmekti amacımız.Dikkatli olunmadığı takdirde doğabilecek sorunları,bireye ve beraberindeki aileye, çevreye zararları hakkında hem sözel olarak hemde broşürlerle bilinçlendirmeler yaptık.Sağlık anlamında kullanan bireylerde yarattığı tahribatlardan,tedavi aşamalarından,ailenin bu konuda üzerine düşen görevlerden bahsettik katılımcılara bizi hatırlamaları aynı zamanda saflığı ve temizliği simgeleyen beyaz kurdaleler taktık.Etkinliği daha çok kişiye ulaşabilmek ve daha dikkat çekmek için Ordu Genç Girişimciler Derneği ve Tabipler Odasıyla birlikte gerçeklestirdik.Bir oyun parkına giderek hem oradaki çocuklarla hemde ailelerle bu konu üzerinde konuşup bilgilendirme yaptık.
Etkinliğin hazırlık süreci nasıldı? Bu süreçte neler yaptın?: 
Amacımız toplumdaki özellikle ailelerin bonzai tehlikesine karşı daha duyarlı olmalarını sağlamak ve 13-18 yaş grubu gencleri bilgilendirmek bonzai tehlikesine karşı bilinçlendirmekti ve etkinlik süresince 24 aileyle konuştuk ve 100 civarı gençle konuştuk önce onları dinledik bu konu hakkında ne bildiklerine dair sonra biz broşür yardımıylada eklemeler yaptık verimli bir etkinlik oldu hem bizim açımızdan hemde katılımcılar açından amacımıza büyük oranda ulaştık.
Etkinlikle alakalı herhangi bir sorun ile karşılaştın mı? Eğer karşılaştı isen bu sorunun/sorunların üstesinden nasıl geldin?: 
Herhangi bir zorlukla karşılaşmadık.
Etkinlik fotoğraflarını/videolarını bizimle paylaşmak ister misin?: 
Eklemek istedikleriniz: 
Etkinliği daha çok kişiye ulaşabilmek için 3 farklı lisenin bir arada olduğu ve ailelerin çocukların yoğun olduğu oyun parkınında bulunduğu Ordu altınordu akyazı mah. Tayfur Gürsoy Parkında gercekleştirdik