Şubat Ayı Toplantı Raporu 2015

Ay: 
Şubat
Yıl: 
2015
Body: 

Toplantı Tarihi Ve Saati:16.02.2015/20.00

 

Toplantı Gündemi:

-8 Mart Dünya Kadınlar Günü

-Takvim Kampanyası Ve Kartpostallar

-Ulusal Sağlık Hukuk Kongresi

-Kçg'lerin Tanıtımı

 

Toplantıya Katılan Yereller:

Abant

Acıbadem

 

Atatürk

Balıkesir

Başkent

Bezmialem

Celal Bayar

Cerrahpaşa

Cumhuriyet

Çanakkale

Çukurova

 

Dokuz Eylül

 

Erciyes

 

Gazi

Gaziantep

 

Hacettepe

İstanbul

Kırıkkale

Marmara

 

Mersin

 

Muğla

Namık Kemal

19 Mayıs

Ordu

Osmangazi

Pamukkale

 

Selçuk

Süleyman Demirel

TOBB

Trakya

Yeditepe

Yıldırım Beyazıt

 

 

Toplantımız belirlenen gününde ve saatinde Norp'umuz Cansel ÇETİN'in toplantı kuralları ve toplantı gündemi hatırlatmaları ile başlamıştır.

Daha sonra ilk gündem maddesine geçildi.

Norp'umuz Cansel ÇETİN; Konumuz ortak olduğundan dolayı 8 Mart Kadınlar Günü'nde etkinliklerimizi Scora ile ortak yapacağımızı belirtti.Ayrıca ulusal olarak 2 takımın afiş tasarlayıp, broşürleri hazırladıklarını söyledi.

Aylin UĞUR; Scora-Scorp ortak bir panel hazırlayacaklarını, Barolar Birliği, Uçan Süpürge, fakülte hocaları ve birçok birimden faydalanarak geniş çapta çalışacaklarını, kısa film hazırlayarak farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirtti.

Büşra YAKUPOĞLU; Etkinliği önce yerelde sonra da halkla yapacaklarını belirterek yerelde yapılacak şeyin kadının güçlü yönünü ortaya çıkarmak olduğunu söyledi.

Serenay TOPSAKAL; Barolar Birliğinden bir hukukçu ile ve okuldaki hocalarından birinin katılımı ile bir konferans düzenleyeceklerini, pembe kenarları siyah kurdeleler hazırlayarak farkındalık yaratmayı planladıklarını belirtti.

İlke SUNGUR; 6 Martta Bingöl Elmas'ı çağırıp "Pippa'ya mektubum" adlı belgeselini izleyip ardından söyleşi yapacaklarını belirtti.

Cerennaz YOLAÇIK; Hyde Park'taki Speaker's Corner düşüncesiyle merkezde bir etkinlik düzenleyeceklerini, kesin olmamakla birlikte toplum gönüllüleri vakfı ile ortak bir çalışma yapabileceklerini belirtti.

Ghaly TAZZA; Saha etkinliği yapacaklarını, ayrıca anket yaparak halkı bilinçlendirmeyi düşündüklerini belirtti.

Pınar GÖL; Kadına şiddet konulu bir sokak tiyatrosu hazırlamayı düşündüklerini, Scora ile ortak saha çalışması yapacaklarını belirtti.

Mahsun DOKÇU; Saha çalışması yapacaklarını, bu saha çalışmasında erkekler ön planda olacak şekilde çiçek dağıtımı yapılacağını ve yaşananlardan dolayı özür dileyeceklerini belirtti.

Mahmut UÇAR; Scora ile ortak çalışacaklarını, afiş hazırlayacaklarını, konferans yapmayı planladıklarını belirtti.

Mert KANTARCI; Scora-Scorp-Scoph olarak bir hafta sürecek bir etkinlik planladıklarını, güçlü kadın temasına dikkat çekeceklerini belirtti.

Kaan İZGİ; Kadına yönelik aile içi şiddet, çocuk gelin ve pedofili'yi konu alacaklarını belirterek fidan dikimi ve panel yapmayı düşündüklerini belirtti.

Deniz ODACIOĞLU; Kısa film çekmeyi planladıklarını belirtti.

Ayrıca Sereney TOPSAKAL'ın öne sürmesiyle bir video yapılmaya karar verildi.Video çalışmalarının düzenli bir şekilde yürümesi için bir grup kuruldu.

 

Toplantının ikinci gündem maddesi olarak takvim kampanyası ve kartpostallardan bahsedildi.

Norp'umuz Cansel ÇETİN; Bu yıl GA olduğu için bütçe yetersizliğinden dolayı yılbaşında yapılması planlanan takvim kampanyası ve kartpostalların yapılamadığını belirtti.Ancak takvim için seçilen resimleri bardaklara ve defterlere bastırmayı düşündüklerini ve satışını da nisanda yapılacak hekim hukuk platformunda olmasını planladıklarını belirtti.Kartpostal etkinliğinin de Kaan İZGİ koçluğunda 23 Nisan'da gerçekleşeceğini söyledi.

Kaan İZGİ; Kartpostal etkinliğini kendisinin koordine edeceğini belirttikten sonra bu sene her yerelin kendi bütçesiyle bu etkinliği gerçekleştireceğini söyledi. Ayrıca her yerele farklı yerellerden kartpostallar geleceğini ve bunun için gruplar oluşturulacağını belirtti.

 

Toplantının üçüncü gündemi olan Ulusal Sağlık Hukuk Kongresi'nden bahsedildi.

Norp'umuz Cansel ÇETİN; Scorp organizasyonu olan şimdiye kadar 2 kere yapılan hekim hukuk platformu'nu ulusala açarak daha fazla tıp öğrencisinin faydalanmasını ve diğer sağlık bölümlerininde yararlanmasını amaçladıklarını belirtti.25-26 Nisanda yapmayı planladıkları bu organizasyonun adını da Ulusal Sağlık Hukuk Kongresi olarak değiştirdiklerini söyledi.

 

Toplantının dördüncü ve son maddesi olarak da küçük çalışma gruplarından bahsedildi.

Sereney TOPSAKAL;Malpraktis'i konu alan hataya tahammül yok kçg'si ile özellikle hekimlerin bu konudaki bilincini arttırmayı amaçladıklarını belirtti.

Duygu ENGEZ; Tıpın ve hukuğun birleştiği tıp ve hukuk kçg' si koordinatörü olduğunu belirterek 3 ana konu üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Büşra Yakupoğlu; Koordinatörü olduğu medya takımının sosyal medyanın her yerini takip ettiğini, bildiri yazdıklarını belrtti.

Tüm gündem maddeleri Norp'umuz Cansel ÇETİN tarafından detaylı bir şekilde ele alınmış ve toplantı 16.02.2015/22.00 sonlandırılmıştır.

 

Raportör

 

Özge İrem GENÇ

Kırıkkale TÖB SCORP Takım Üyesi