Trakya TÖB, Dünya İnsan Hakları Günü, Aralık 2015

Ad Soyad: 
Esra Temel
Görev: 
LORP
Etkinlik Türü: 
Dünya İnsan Hakları Günü
Yerel Birlik: 
Trakya Üniversitesi TÖB
Yıl: 
2015
Ay: 
Aralık
Etkinliği kısaca anlatır mısınız?: 
Birleşmiş Milletler temsilcilerinden değerli konuşmacımız Halide Çaylan davetimizi kırmayıp Edirne'ye geldi ve bize derin bilgi ve tecrübelerini aktardığı bir konferans gerçekleştirdik. İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi, insan haklarının ortaya çıkışı,hak kavramının Türkiye'de ve dünyadaki durumu,farkındalık gibi konulara değinildi ve soru-cevap bölümüyle konferansı tamamladık. Ayrıca konferans başlangıcında katılımcılarımıza hazırladığımız insan haklarıyla ilgili spot bilgi ve haberlerin olduğu kartlarımızı dağıttık.
Bu etkinliği yaparken amacınız, ulaşmak istediğiniz şeyler nelerdi ve gerçekleştirebildiniz mi?: 
Amacımız küresel bir konu olan insan haklarına dikkat çekmek,bu konuyu uzman bir bakış açısından dinlemek ve üzerinde düşündürmekti. Etkinliğimizde farklı fakültelerden öğrenciler bulunmasının yanısıra hekim,avukat gibi farklı meslek gruplarından katılımcılar da vardı. Hem farklı kitlelere ulaşabildiğimizi hem de katılımcıların faydalı şeyler kazanmasına aracı olduğumuzu düşünüyorum.
Etkinliği gerçekleştirirken yaşadığınız zorluklar nelerdi?: 
Bilgisayar sistemiyle ilgili teknik sorunlar yaşadık ama onu da etkinlik esnasında hemen çözümledik.
Eklemek istedikleriniz: 
Başta davetimizi kırmayıp onca yoğunluğunun arasında gelen Sn. Halide Çaylan'a olmak üzere etkinliği gerçekleştirmede emeği geçen herkese çok teşekkürler :)
Resimler: