Trakya TÖB,Dünya Çocuk Hakları Günü, Kasım 2015

Ad Soyad: 
Esra Temel
Görev: 
LORP
Etkinlik Türü: 
Dünya Çocuk Hakları Günü
Yerel Birlik: 
Trakya Üniversitesi TÖB
Yıl: 
2015
Ay: 
Kasım
Etkinliği kısaca anlatır mısınız?: 
Yerel olarak hastanemizdeki pediatri servisimize ziyaret düzenledik. Bu etkinlik ayrıca ulusal takvim kampanyamızın da ilk adımı olmuş oldu. Servise renkli balonlarımızla girerek onlara eğlenceli bir merhaba dedik.Hem kendimize hem de onlara yüz boyaması yaptık. Hayalleri hakkında konuştuk,birlikte resim yaptık.
Bu etkinliği yaparken amacınız, ulaşmak istediğiniz şeyler nelerdi ve gerçekleştirebildiniz mi?: 
Etkinliğimizin adı “Çocuklar Gülsün Diye” idi ve amacımız da buydu. Kısa bir süre için de olsa onların rutin hastane hayatlarına bir renk katmak ve onlara sıkıntılarını bir nebze olsun unutmalarını sağlamaktı. Onları güzel vakit geçirerek ve yüzlerindeki gülümsemeden de çıkardığım kadarıyla mutlu ettiğimizi düşünüyorum.
Etkinliği gerçekleştirirken yaşadığınız zorluklar nelerdi?: 
Büyük bir zorluk yaşamadık ancak genel pediatri servisimizin yanında çocuk hematoloji servisine de gidip daha çok çocuğa ulaşmayı düşünmüştük ancak tedavi süreçleri nedeniyle oraya giremedik.
Eklemek istedikleriniz: 
İlk etkinliğimi gerçekleştirdiğim için mutluyum. Çocukları çok seviyorum ve ilk etkinliğimle onları mutlu etmeyi amaçladım bunu gerçekleştirebildiysem ne mutlu bana :) Başta yerel birliğim ve ekibim olmak üzere etkinliği destekleyen tüm arkadaşlarıma teşekkürler.
Resimler: