Ufuk TÖB,Dünya Kadınlar Günü, Mart 2016

×

Hata mesajı

Deprecated function: _menu_load_objects() (/home/egemense/public_html/includes/menu.inc dosyasının 579 satırı) içinde The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls.
Ad Soyad: 
Deniz Gürdoğan
Görev: 
LORP
Etkinlik Türü: 
Dünya Kadınlar Günü
Yerel Birlik: 
Ufuk Üniversitesi TÖB
Yıl: 
2016
Ay: 
Mart
Etkinliği kısaca anlatır mısınız?: 
Bu etkinliğimizde SCORP ve SCORA olarak beraber çalıştık. Kadın Hakları hakkında Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ufuk Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu ve Next Level AVM çevresinde broşür dağıtımı ve bilgilendirme çalışması yaptık. Kadın hakları ile ilgili söylenmiş sözlerin olduğu kağıtları konuştuğumuz kişilere verdik. Bu sözler hakkında görüşlerini aldık.
Bu etkinliği yaparken amacınız, ulaşmak istediğiniz şeyler nelerdi ve gerçekleştirebildiniz mi?: 
Amacımız toplumdaki kalıplaşmış kadın algısını insanlara konuşarak biraz da olsa yıkmaktı. Elimizden geldiğince konuştuğumuz insanları farklı bakış açılarına yönlendirmeyi en azında kafalarında soru işaretlerinin olmasını sağladığımızı düşünüyorum.
Etkinliği gerçekleştirirken yaşadığınız zorluklar nelerdi?: 
Görsel materyal eksikliğinden dolayı başta ilgi çekmekte zorlansak da etkinliğin devamında beklediğimizden yüksek ilgi topladık.
Eklemek istedikleriniz: 
Çalışmamız sadece bizim bilgi verdiğimiz değil insanların görüşlerini alarak, onlar üzerinden konuşarak gerçekleştiği için konuştuğumuz insanların ilgisini yüksek tuttuğumuzu düşünüyorum. İlginin beklediğimizden yüksek olması bizi çok mutlu etti.
Resimler: