Yıldırım Beyazıt TÖB Çocuk Hakları Günü, Kasım 2015

Ad Soyad: 
Sevde Nur Aydın
Görev: 
LORP
Etkinlik Türü: 
Dünya Çocuk Hakları Günü
Yerel Birlik: 
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi TÖB
Yıl: 
2015
Ay: 
Kasım
Etkinliği kısaca anlatır mısınız?: 
Etkinliğe katılmak isteyen arkadaşlarımızla Dışkapı Çocuk Hastanesinde buluştuk. Daha önceden katılımcıları iki gruba bölmüştük. İlk grupla hematoloji kliniğindeki çocukları ziyaret ettik. Onlara daha önceden hazırlamış olduğumuz kupalarımızı ve kartvizitlerimizi hediye ettik. Birlikte resim çizip boyama yaptık onları balonlarla karşıladık. İlk grup bittikten sonra hematoloji 2 kliniğindeki çocukları ziyaret ettik ve onlara da hediyelerini verip birlikte çok güzel zaman geçirdik. Etkinliği 28 kişinin katılımıyla gerçekleştirdik. Immunesupressor çocukları ziyaret edenediğimiz için hediyelerini doktorlarına teslim ettik.
Bu etkinliği yaparken amacınız, ulaşmak istediğiniz şeyler nelerdi ve gerçekleştirebildiniz mi?: 
Tek amacımız çocuklara güzel bir gün geçirtmek ve yüzlerindeki tebessüme şahit olmaktı. Hepsi çok mutlu oldular ve ayrılmak istemedik birbirimizden. Umuyoruz en az bizler kadar güzel vakit geçirmişlerdir.
Etkinliği gerçekleştirirken yaşadığınız zorluklar nelerdi?: 
Kendi hastanemizin yatılı pediatrisi olmadığı için okula çok uzak bir hastanede ayarlayabildik. İzin alma aşamasında birçok hastane ve çocuk esirgeme kurumu ile konuştuk, en sonunda okulumuz hocalarının aracılığyla bulabildik. Ulaşım konusunda sıkıntı çektik bir de hijyen açısından katılmak isteyen birçok arkadaşımızı elemek zorunda kaldık.
Eklemek istedikleriniz: 
Bu benim ilk etkinliğimdi ve gerçekten çok anlamlı bir şekilde başladığımı düşünüyorum. Umarım hedefime ulaşmışımdır, ilk etkinliğin verdiği acemilikle ve heyecanla başlangıcı yapmış olduk, daha güzelleriyle devam eder umarım
Resimler: